Co najbardziej liczy się w przypadku napraw samochodów ciężarowych? Szybkość, dostęp do części, dobry kontakt z mechanikiem, opinie? A może wszystko razem?

Naprawa samochodów ciężarowych – po co KAMAZ i IFA w porfolio?

Doświadczenie i dobry kontakt z warsztatem zapewnia przede wszystkim rzeczowe podejście do indywidualnego problemu. Chodzi nam przecież o to, by naprawa ciężarówek była skuteczna, a przestój krótki. By specjaliści rozpatrzyli usterkę z uwzględnieniem historii pojazdu, przebiegu i eksploatacji poszczególnych części. By potrafili szybko i skutecznie zdiagnozować problem, zamówić części i dokonać stosownych wymian.

Doświadczenie to jednak nie tylko okres funkcjonowania na rynku, ale i kompleksowość napraw oraz kontakt z różnego rodzaju pojazdami. Bo chociaż naprawa dzisiejszych jednostek napędowych w Scania czy DAF niewiele ma wspólnego z „grzebaniem w silniku” Jelcza, każde tego typu pozyskane (nawet lata temu) doświadczenie znacząco wpływa na sposób myślenia mechaników. Kontakt z pojazdami z lat słusznie minionych sprawia, że specjaliści-mechanicy charakteryzują się myśleniem zwanym outside of the box, nastawionym na rozwiązanie problemu. Może trudno w to uwierzyć, ale dla wielu mechaników z doświadczeniem rzędu 20 czy 30 lat współczesne silniki są znacznie łatwiejsze do napraw niż te, z którymi mieli do czynienia w początkach swojej pracy.

polzax_historia firmy_o nas_serwis samochodow ciezarodywch _czesci tir_stare ciezarowki_stare zdjecia ciezarowek_polzax pl
Serwis samochodów cięzarowych POLZAX działa na rynku od początku lat 90.

Siła opinii na temat warsztatu dla samochodów ciężarowych

Opinie to kluczowy wyznacznik, jeśli poszukujemy dla siebie pierwszego serwisu. Ale nie tylko, w końcu warsztat dla ciężarówek jest weryfikowany przez klientów na bieżąco. Warto więc co jakiś czas sprawdzać co zmienia się w branżowych opiniach nawet wypróbowanego warsztatu, tak, by nie okazało się, że jakość usług spadła, a my nawet tego nie zauważyliśmy, bazując na sentymencie.

Dokładne wytłumaczenie specyfiki zaistniałej usterki, a nawet pokazanie nam wymienionej części powinno zaspokoić wszelką ciekawość dotyczącą jakości usług.

Zaufanie jest szczególnie ważne w całym procesie naprawy czy wymiany części, zwłaszcza, że w przypadku bardziej skomplikowanych napraw, których skuteczności nie sposób ocenić od razu przy wyjeździe z serwisu. 

Truck serwis a jakość części zamiennych

Jeszcze kilka lat temu w każdego rodzaju warsztatach samochodowych nagminnie pojawiali się klienci z własnymi częściami zamiennymi. Dziś łatwo jest kupić poszczególne części w sieci i oddać je swojemu mechanikowi. W odróżnieniu jednak od niepewnych „ofert specjalnych” z jakimi możemy mieć do czynienia na serwisach ogłoszeniowych i aukcjach prywatnych sprzedawców, w serwisie wszystkie części zamienne są szczegółowo katalogowane. Nie ma możliwości, by dobry serwis ciężarówek decydował się na sprzedaż części niewiadomego pochodzenia czy komponentów bez znaku homologacji. Pewność nie tylko co do precyzji dopasowania części, ale także jej jakości sprawia, że dobre zdanie o serwisie w regionie czy jego wizerunek internetowy jest nienaganny.

W POLZAX.PL większość części niezbędnych do naprawy samochodów ciężarowych trzymamy na miejscu – w magazynie przy ulicy Przemysłowej 10 w Sulechowie. Dodatkowo prowadzimy sprzedaż części karoserii do ciężarówek pod naszą własną marką (w ofercie znajdują się m.in. zderzaki, lampy i halogeny,  atrapy, przedłużenia drzwi, błotniki, stopnice i inne).

Zobacz nasze katalogi z częściami do ciężarówek:

polzax_przemyslowa_10_sulechow_serwis samochodow ciezarowych_naprawa tir_lokalizacja
Naprawa samochodów ciężarowych odbywa się w Bazie Transportowej przy ul. Przemysłowej 10

Kadra i wyposażenie to podstawa

Co prawda na europejskich drogach szczególnie odczuwalny jest głównie deficyt zawodowych kierowców, ale coraz częściej w nowo otwieranych warsztatach brakuje też dobrych specjalistów-mechaników. Wynika to m.in. z faktu, że praktyka pracy, innowacyjne rozwiązania, dostęp do nowoczesnych technologii i dobre zarobki to elementy, które do renomowanych warsztatów przyciągają wysokiej klasy specjalistów. Stąd ich rotacja nie jest wielka.

Ci którzy lata temu pracowali w dobrych warsztatach są tam i dziś. To oni też odpowiedzialni są za lojalność i dobre opinie klientów. Doświadczona kadra w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem to elementy, które sprawiają, że serwis samochodów ciężarowych niezmiennie cieszy się popularnością. I właśnie tego typu serwisy powinniście wybierać.