HomeO nas

NASZA DZIAŁALNOŚĆ

OD 30 LAT działamy w branży samochodów ciężarowych

Jesteśmy jedną z największych polskich firm zajmujących się kompleksową obsługą samochodów ciężarowych.

Pod szyldem POLZAX.PL prowadzimy nowoczesny serwis TIR i sklep z częściami karoseryjnymi, mechanicznymi oraz szeroką ofertą części używanych do ciężarówek. Troska o jakość to nasz najważniejszy cel w obsłudze Klienta. Każdą z usług wykonujemy z dbałością o najmniejsze szczegóły.

Bo profesjonalne usługi równają się bezpiecznej trasie.

Nasza historia zaczęła się w 1990 roku...

...od sprzedaży części zamiennych do samochodów: Jelcz, STAR i Kamaz – uznawanych dziś za ciężarowe „klasyki”.

Niedługo później w ofercie POLZAX-u pojawiały się jednak również sprawdzone, zachodnie marki. W 2006 roku, w Sulechowie uruchomiliśmy nowoczesną Bazę Transportową wraz z warsztatem specjalizującym się w kompleksowych naprawach pojazdów ciężarowych.

Obecnie jesteśmy jednym z krajowych liderów w sprzedaży wysokiej jakości części zamiennych.

Więcej o naszej historii dowiesz się z poniższej linii czasu.

Krótko i na temat

Dziś POLZAX, który znasz to nowoczesne Centrum Samochodów Ciężarowych - miejsce, w którym przygotujesz swoją ciężarówkę na najtrudniejszą trasę. Ale każda historia ma swój początek. Zobacz, jak zaczynaliśmy.

1990
Założenie firmy

Przy ulicy Leśnej 6 w Sulechowie otwieramy nasz pierwszy sklep z częściami. I choć Polska powoli staję się gotowa na współpracę z zagranicznymi rynkami, to wśród przedsiębiorców z branży transportowej największym zainteresowaniem ciągle cieszą się marki i modele ciężarówek dobrze znane na wschodzie Europy: JELCZ, KAMAZ, IFA, STAR czy… ROBUR.

1992
Całkowicie nowy asortyment

Zgodnie z przewidywaniami na polskich drogach spotkać można coraz więcej zachodnich ciężarówek. Idziemy z duchem czasu, a do naszej oferty trafiają części nowe i używane do marek, jak: DAF, SCANIA, MAN czy Mercedes Benz.

1994
Dynamiczny rozwój

Do oferty części dołączają kolejni znani producenci m.in. Volvo i Renault. Rozpoczynamy też sprzedaż części i akcesoriów do naczep oraz przyczep. Nasza działalność wychodzi poza region, kontrahenci POLZAX-u pochodzą z niemal każdej części kraju.

1998
Nowa specjalizacja

Uruchamiamy pierwszy, bogato wyposażony, warsztat TIR. Zainteresowanie usługami jest od początku bardzo duże. Dodatkowo poszerzamy asortyment sklepu o produkty do samochodów osobowych (m.in. Opel, Ford, Mazda, czy Volkswagen).

2006
Baza transportowa

Przy ulicy Przemysłowej 10 w Sulechowie uruchamiamy nowoczesną bazę transportową. Na jej terenie, otwieramy specjalizujący się w kompleksowych naprawach profesjonalny serwis samochodów ciężarowych, a także wysokiej jakości komorę lakierniczą. Nasz parking umożliwia postój dla co najmniej 40 ciężarówek.

Nowe miejsce i zespół doświadczonych mechaników pozwalają na obsługę Klientów na 5 stanowiskach warsztatowych jednocześnie.

2007
Uruchamiamy markę POLZAX

Rozpoczynamy dystrybucję i sprzedaż części do samochodów ciężarowych pod naszą autorską marką – POLZAX. Każdą z nich wyprodukowano z dbałością o najmniejszy szczegół. To najwyższej klasy zamienniki karoseryjne do samochodów ciężarowych marek: DAF, MAN, SCANIA, Volvo i Mercedes-Benz.

Gwarantujemy wygląd i wykonanie produktów POLZAX równe częściom oryginalnym. Jedyna różnica to brak wybitych numerów OEM.

2019
Nowa strona, a lada moment jubileusz!

Szykujemy się do okrągłej, 30. rocznicy funkcjonowania naszej firmy w branży!

To nie lada jubileusz – od 1990 roku staliśmy się jedną najbardziej rozpoznawalnych marek specjalizujących się w obsłudze samochodów ciężarowych i ich kierowców w całym kraju. Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni i mobilizuje nas to do jeszcze większej pracy! Przy okazji uruchamiamy całkowicie nową stroną internetową, którą właśnie czytasz. I jak? Fajna, prawda? 😉

2021
Praca, praca, praca 😉

Co tu dużo mówić – mamy ręce pełne roboty!

Ze względu na pandemię wstrzymaliśmy nasze podróże po targach, ale to nic złego. Zamiast tego zdecydowanie mocniej angażujemy się w relacje internetowo-telefoniczne, a do oferty części karoserii wprowadziliśmy nowe produkty i modele.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty, produktów czy usług – zapraszamy do kontaktu.

Profesjonalny serwis samochodów ciężarowych

Skontaktuj się z nami i zarezerwuj termin naprawy